Koła naukowe i organizacje studenckie

Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem materiałów konferencyjnych na organizowane przez Twoje koło wydarzenie – skontaktuj się z Agnieszką Kowalską, mail: a.kowalska@ism.uw.edu.pl

Koła Naukowe

Koło Spraw Zagranicznych ISM UW

logo-koło SZ ISM UW
Koło Spraw Zagranicznych jest organizacją studencką założoną przez studentów stosunków międzynarodowych UW, którzy swoje zainteresowanie polityką i stosunkami międzynarodowymi postrzegają przede wszystkim przez pryzmat polskich interesów. W swojej działalności stawiamy na zdobywanie wiedzy i umiejętności praktycznych, mających swoje zastosowanie w świecie administracji publicznej, organizacji międzynarodowych i biznesu. Co jednak ważniejsze jesteśmy grupą ludzi i to relacje międzyludzkie są w naszej organizacji najważniejsze. Wierzymy, że wspólnie możemy robić wielkie rzeczy, rozwijać się i wpływać na rzeczywistość.

Działania KSZ skupiają się na: wspólny przegląd prasy, redakcja internetowa, warsztaty, spotkania analityczne

Dodatkowo KSZ ISM UW prowadzi swój #Mikroblog

Opiekun Naukowy: Dr hab. Marek Madej
Prezes koła: Mateusz Decyk, e-mail: decykopen@gmail.com
Mail: kszismuw@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/KoloSprawZagranicznych/
Zainteresowanych podjęciem współpracy prosimy o kontakt z prezesem.

Koło Euroatlantyckie

Koło Euroatlantyckie

Koło Euroatlantyckie UW jest jedną z najprężniej działających organizacji studenckich na Uniwersytecie Warszawskim. Powstałe w kwietniu 2017 r. Koło zajmuje się szeroko pojętą tematyką polityczną obszaru euroatlantyckiego i ma już bogate doświadczenie w organizacji seminariów, spotkań z ekspertami oraz warsztatów. W swojej działalności skupiamy się na poszerzaniu wiedzy i umiejętności zgodnych z zainteresowaniami członków. Podział na sekcje pozwala każdemu dobrać preferowany rodzaj aktywności, choć nie ogranicza on możliwości angażowania się w pozostałe zadania. Członków zachęcamy jednak przede wszystkim do podejmowania własnych inicjatyw, które od początku stanowią o atrakcyjności Koła. Poza działalnością naukową organizujemy także wyjścia i spotkania integracyjne. Mimo silnego związku z Instytutem Stosunków Międzynarodowych, Koło od początku jest otwarte na studentów innych jednostek. Nie jesteś pewien czy Koło Euroatlantyckie to coś dla Ciebie? Napisz do nas i przyjdź na kolejne spotkanie!

Opiekun Naukowy: Prof. UW Robert Kupiecki
Prezes Koła: Marlena Okrzejska, e-mail: marlena.okrzejska1@gmail.com
Mail: euroatlantyckie@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/KoloEuroatlantyckieUW/
Zainteresowanych podjęciem współpracy prosimy o kontakt z prezesem.

Koło Wschodnie

koło wschodnie ISMCzłonkowie Koła interesują się szeroko pojętym „wschodem”, zwłaszcza w kontekście politycznym, ale również gospodarczym i kulturowym. Ze względu na szeroki zakres terminu „wschód” Koło działa w ramach 3 sekcji: dalekowschodniej, bliskowschodniej i WNP. Spotkania robocze sekcji organizowane są zazwyczaj osobno, jednak przy okazji większych projektów sekcje współpracują ze sobą. Koło organizuje konferencje naukowe (np. w XII 2007 o Pakistanie), spotkania w ramach Koła z ekspertami i publicystami, wyjazdy naukowe (latem 2008 do Gruzji).

Opiekun naukowy: dr Maciej Raś
Prezes koła: Natalia Makulska, e-mail: natamak@op.pl
Mail: kolo-wschodnie.kn@uw.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/KoloWschodnieUW
Zainteresowanych podjęciem współpracy prosimy o kontakt z prezesem.

ISM MUN Club

ISM MUN Club is a students’ initiative of a Model United Nations club that is designed for students who would want to participate in MUN conferences. The club requires students to actively participate and engage in the meetings by representing a certain country, and to discuss and debate fruitfully on global issues. ISM MUN Club is also designed to prepare and train prospects delegates to become a delegation and represent University of Warsaw in varies conferences. Students who participate in the weekly meetings will extend their knowledge further, practice their public speaking skills, understand the flow of the debate in MUN, as well as improve their English skills.

Scientific supervisor: Dr Dorota Heidrich
Chairman: Samuel Amofa Asante, e-mail: iamsamuelasante@gmail.com
Mail: ismmunuw@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/ISMMUNUW
If you are interested in cooperation, please contact the chairman.

 

Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych

Studenckie Koło Naukowe Spraw ZagranicznychStudenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych zrzesza ponad 120 studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej. SKN SZ zajmuje się corocznie organizacją ogólnopolskich i ogólnoświatowych projektów poświęconych dyplomacji i polityce. Flagowym projektem organizacji jest Akcja Dyplomacja, czyli cykl wizyt studyjnych do ponad 70 placówek dyplomatycznych w Warszawie zwieńczony formalną galą na Zamku Królewskim. Do innych projektów realizowanych przez Koło należą Polmun Academic Polish Model United Nations (uniwersytecka symulacja obrad ONZ), Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze czy Human Rights Week. Cyklicznie odbywają się także spotkania w formie paneli dyskusyjnych, podczas których wraz z zaproszonymi gośćmi dyskutujemy na tematy związane z bieżącymi wydarzeniami ze świata. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Paul Nemitz – Główny Doradca w Dyrekcji Generalnej ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Konsumentów Komisji Europejskiej, Radosław Sikorski – były Minister Spraw Zagranicznych oraz Obrony Narodowej oraz Bogusław Winid – były Ambasador RP przy ONZ w Nowym Jorku.

Opiekun naukowy: dr Dorota Heidrich
Prezes koła: Karolina Wójcicka (UW) karolina.wojcicka@sknsz.pl, Karol Czarnecki (SGH) karol.czarnecki@sknsz.pl
Mail: info@sknsz.pl
Facebook: https://www.facebook.com/sknsz/

Warto odwiedzić:

Fanpage Komisji Kół Naukowych i Konferencji www.facebook.com/komisjakolnaukowychikonferencji